Sesongstarten nærmer seg med stormskritt, og vi har benyttet anledningen til å lodde stemningen hos våre tradisjonelt tøffeste rivaler før det hele braker løs.
Hvordan står det til i klubben din; er den rustet og klar for det som venter?
– Vanskelig å si. Med ny manager [Unai Emery] kan det fort ta litt tid før spillet sitter. Flere nye spillere også, som må tilpasse seg Premier League.
Annonse
Hvordan vurderer du sesongoppkjøringen; har den styrket deg i troen foran 2018/19?
– Bra oppkjøring. Dårlig første- og veldig bra andreomgang mot Chelsea. Men har vel ikke styrket meg i troen kanskje.
Hvor fornøyd er du med sommerens handlerunde? Er den avsluttet, eller har du forventninger om ytterligere aktiviteter før vinduet stenger?
– Veldig fornøyd. Fått inn [Lucas] Torreira som jeg har veldig tro på. Sokratis [Papastathopoulos] er også en spiller vi trenger. Tipper vi er ferdighandla nå.
Greske SOKRATIS PAPASTATHOPOULOS, nyinnkjøpt stopperkjempe fra Borussia Dortmund.
Hva ser du på som ditt lags største fordel og største utfordring?
– Største fordel er en forrykende angrepsrekke. Utfordring er å få på plass forsvarsspillet.
Vil vi få se Manchester City skru på turboen igjen, og er det i det hele tatt mulig å hindre dem i å ta et nytt ligamesterskap?
– Må alltid ha troa, men vi er avhengige av flyt fra starten. Men tviler vel på at det blir gull på Arsenal. Tipper City tar det igjen.
Annonse
Foruten de vanlige gjengangerne – United, City, Arsenal, Tottenham, Chelsea og Liverpool – ser du tendenser i noen av de øvrige klubbene som tyder på at noen av dem kan blande seg inn i toppen? I så fall hvem, og hvorfor?
– Kommer sikkert et overraskelseslag, kanskje West Ham. De har gjort noen spennnede signeringer.
Trekk frem én nøkkelspiller og én unggutt du har spesielt tro på denne sesongen.
– [Pierre-Emerick] Aubameyang tror jeg kan putte mye og jeg tror [Mattéo] Guendouzi kan overraske mange.
Roar Myrvang har tro på en fruktbar sesong for målfarlige PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG.
Hva tror du om Manchester United i sesongen som kommer?
– Kommer helt sikkert til å kjempe i toppen, dessverre.
Hvordan vil PL-tabellens Topp 4 se ut ved sesongslutt, hvilke tre klubber rykker ned, og hvem blir Premier Leagues toppscorer?