Rúben Amorim fikk se United-mannskapet sitt fortsette på vinnersporet etter 4-1-seieren over Real Sociedad.
3-0-seieren mot Leicester ble til slutt ganske komfortabel og det var klasseforskjell på lagene. Nå venter landskamper for mange av spillerne, mens andre får en kjærkommen hvile.
– Det manglet litt energi og vi var slitne mot slutten, men vi fortjente å vinne. Det var en perfekt måte å avslutte uken på for våre fantastiske fans. Det var veldig tydelig at mange spillere er slitne, men det er mange som må spille likevel. Vi blir bedre og bedre og når vi spiller bra og får resultater føler du deg bedre. Da ser du også andre ting.
– I dag så jeg at vi fant en måte å vinne på selv om vi var veldig slitne, forklarte Rúben Amorim på pressekonferansen etter kampen og trakk særlig frem Noussair Mazraoui som har fastet og var helt ferdig etter kampen.
Annonse
– Ulike programmer for spillerne
Mot Leicester ble Ayden Heaven siste tilskudd på skadelisten, og selv om det foreløpig er for tidlig å slå fast hvor alvorlig 18-åringens skade er, er flere skader det siste Amorim trenger.
Heldigvis er det lys i den mørke skadetunnelen. Flere spillere nærmer seg en retur og Amorim forklarer at de spillerne som ikke skal på landslagsoppdrag nå vil bli delt i to ulike grupper.
Mason Mount er blant spillerne som skal jobbe med fysikken de neste ukene.Martin Rickett - PA Images
– Noen må bli friske og noen trenger hvile. I den andre gruppen har vi spillere som må jobbe med fysikken. Ulike spillere trenger ulike ting nå og spillerne får individuelle programmer å forholde seg til, forklarer Amorim.
Gleder seg over Højlund og Garnacho
Uniteds to første mål mot Leicester ble besørget av to spillere som begge har slitt med å finne veien til nettmaskene den siste tiden.
Amorim var storfornøyd med både Rasmus Højlund og Alejandro Garnacho etter kampslutt.
– Den scoringen var veldig viktig for Rasmus. Han gjør det meste rett, jobber på hver ball og hjelper laget. I dag scoret han et veldig viktig og bra mål. Han fortjente det målet mer enn noen andre og det er nesten synd det er pause i kampene våre nå.
Annonse
Alejandro Garnacho og Rasmus Højlund scoret hvert sitt mål mot Leicester. Her jubler de to sammen for argentinerens 2-0-scoring.Martin Rickett - PA Images
– Garnacho scoret også, men det viktigste er at han spiller bedre på begge sider og tar mange returløp. Det er mange ting som har blitt bedre med spillet hans, roser Amorim.
Oppgjøret mellom United og Leicester var bare knapt fire minutter gammelt da Jamie Vardy fikk en fin mulighet for hjemmelaget, men avslutningen fra veteranen havnet i kategorien «en man forventer at keeperen skal ta», og det var nettopp det André Onana gjorde.
Etter det handlet det meste om United.
Christian Eriksen og Bruno Fernandes kombinerte både fint og kjapt etter en corner og det ga dansken muligheten til å teste skuddfoten fra hjørnet av 16-meteren. Dansken traff særdeles godt og ballen hadde stø kurs mot krysset, men traff dessverre metallet og ikke nettmaskene.
United hadde initiativet og like etter fant Bruno Fernandes Rasmus Højlund med en langpasning. Dansken stormet mot mål og valgte å avslutte selv. Det viste seg å være et smart valg for Højlunds suser endte opp i nettmaskene og etter 21 kamper uten scoring var måltørken endelig over.
Tidlig i 2. omgang kom dagens nedtur da Ayden Heaven måtte ut på båre, men Heaven forlot stadion gående, riktignok med en beskyttelsesstøvel på foten.
Annullert mål og stjernetreff
United ble ikke nevneverdig preget av skaden på Heaven. Etter knappe timen kom United på en strålende overgang. Højlund fant Garnacho som fant nettmaskene, men assistentdommeren vinket for offside. VAR bekreftet at den var korrekt.
Annonse
Ti minutter etter kunne imidlertid ikke verken VAR eller assistentdommer stoppe Garnacho da argentineren fikk ballen fra Bruno Fernandes og banket inn Uniteds andre for kvelden.
På tampen serverte Diogo Dalot til landsmannen Fernandes som på elegant vis banket inn 3-0 for United.
Bruno Fernandes hadde målgivende til de to første scoringene før han selv besørget 3-0.Alex Livesey - Danehouse
På grunn av VM-kvalifiseringskampene som nå venter, skal ikke United i aksjon igjen før 1. april. Da venter Premier Leagues store positive overraskelseslag Nottingham Forest på City Ground.
Forhåpentligvis har Rúben Amorim fått mange spillere tilbake fra skader, mens de som allerede er tilbake i troppen har fått tilstrekkelig med trening til å melde seg til tjeneste i det som kan bli en heseblesende sesonginnspurt.