Trio tilbake mot Everton

Publisert Sist oppdatert

Manchester United manglet en god del spillere mot Tottenham sist helg, men på fredagens pressekonferanse kunne Rúben Amorim i det minste komme med noen positive nyheter.

Manuel Ugarte er tilbake etter å ha vært ute med en liten skade.

Det samme er Leny Yoro og Christian Eriksen, har kommet seg etter å ha slitt med sykdom.

På spørsmål om denne uka har vært bedre enn den forrige, sier Amorim:

– Ja, fordi vi ikke mistet noen spillere. Chris (Eriksen), Manu (Ugarte) og Leny (Yoro) vil være tilbake.

Amorim er fornøyd med å ikke ha mistet noen spillere med skade denne uka.

På pressekonferansen ville Amorim også forklare noen uttalelser han kom med om Eriksen, da United-treneren etter Spurs-kampen antydet at det kunne dreie seg om hjertet da dansken var ute mot Tottenham.

– Det var en misforståelse, og det vil jeg være veldig tydelig på. Også fordi Chris er frisk og klar til å spille. Han har vært så mange år på det høyeste nivået, og det var bare min begrensning når det gjelder å forklare skader. Så det vil jeg gjøre helt klart.

Av de som fortsatt er ute, virker Toby Collyer å være nærmest en retur.

– Det er vanskelig å vite (når alle vil være tilbake). Amad er ute lenge, Mase (Mount) jobber fortsatt med å komme seg, Luke (Shaw) fortsetter å jobbe med å komme seg og jeg har ikke en eksakt dato. 

– Toby virker å være nærmest. Kobbie (Mainoo) jobber med å komme seg og det samme gjør Altay (Bayindir) og Tom (Heaton), sier Amorim.

Powered by Labrador CMS