Svarer på Keanes Bruno-kritikk: – Jeg har en annen mening

Publisert Sist oppdatert

I en episode av «The Overlap» denne uka, var Roy Keane i en opphetet debatt med Ian Wright, hvor det var den tidligere United-kapteinen som var svært kritisk til Bruno Fernandes.

Noen av uttalelsene Keane kom med, var blant annet:

– De spilte uavgjort mot Everton, også var det som om de hadde vunnet cupen. Bisart. Jeg ser fansen synge for Bruno og disse gutta - men jeg tenker helvetes «impostere».

– Redde oss? De er nummer 15 (før Ipswich-kampen) i ligaen, også redder han dem? Lovet være herren.

– Talent er ikke nok. Bruno er en talentfull spiller, men talent er ikke nok. Bruno er ikke en fighter. Du ønsker noen som bare «Lads, er dere med meg?»

Roy Keane var svært kritisk til Bruno Fernandes tidligere denne uka.

På pressekonferansen med Rúben Amorim før Fulham-kampen fikk United-treneren spørsmål om uttalelsene til Keane.

– Jeg har hørt om de, og jeg har en annen mening.

– Bruno er veldig viktig for oss. Spesielt for meg. Han spiller bra i en vanskelig situasjon, han ønsker alltid å ansvar. Jeg vet at han noen ganger gjør ting som en kaptein med armene og kritiserer lagkameratene.

– Det er først og fremst mye frustrasjon for dette året, fjoråret og de andre årene. Han ønsker å vinne, og noen ganger er det vanskelig å håndtere den frustrasjonen.

– Men som jeg sa, alle har en mening. roy keane har høye krav til ham, og det er normalt å ha en mening. Jeg har en annen mening, og for meg er min mening viktigere, fordi jeg er treneren og synes han (Fernandes) gjør ting ganske bra.

Powered by Labrador CMS