Tirsdag, altså nyttårsaften, omtalte vi i ryktespalten her på united.no rapportene fra ABC Sevilla som hevdet at Real Betis er interesserte i å hente Antony på lån i januar.
Litt senere samme dag meldte Paul Hirst i The Times det samme, og skrev at La Liga-klubben er avhengige av å selge Assana Diao før de kan gå inn i forhandlinger med Manchester United.
Nå kan det se ut som at den første dominobrikken begynner å falle.
Onsdag melder Fabrizio Romano at Serie A-klubben Clomo nærmer seg enighet om å hente Assane Diao fra Real Betis. Ifølge overgangsjournalisten jobber klubbene nå med å sluttføre alle detaljene før overgangen kan bekreftes.
I så fall kan det kanskje skje ting rundt Antony.
🚨🔵 EXCL: Como are closing in on deal to sign Assane Diao from Real Betis!
Clubs are finalizing details for package worth over €11m.
❗️ Cesc Fabregas has been crucial as he spoke to the player and the move is now being completed. pic.twitter.com/msrsjqXhxw
Brasilianeren har som kjent slitt stort siden han ble hentet fra Ajax i 2022, og har hyppig blitt koblet bort fra klubben de siste månedene.
Det er imidlertid ikke sikkert at det er bare enkelt for United og Real Betis å bli enige om en eventuell Antony-overgang. Både ABC Sevilla og The Times melder at spanjolene er avhengig av hjelp fra United til å dekke deler av Antonys lønn.
I slutten av desember uttalte Antonys agent, Joao Pedroso, seg om United-vingens fremtid. Da uttrykte han at både han og Antony er åpne for å gå på lån i januar.
- Hvis klubben synes det er en god idé å la Antony gå på lån i januar slik at han kan få flere minutter og vinne tilbake tilliten, så er det noe vi vil jobbe sammen (med klubben) om. Hvis ikke jobber Antony hardt for å vinne tilbake plassen sin og vise seg fra sin beste side under Rúben Amorim, sa Pedroso.
Det har vært mye frustrasjon for Antony i United.Michael Regan
Etter Newcastle-kampen var Rúben Amorim ærlig om at han ønsker å forsterke troppen i januar, men var også klar på United ikke har midlene til det - med mindre noen spillere forsvinner.
Annonse
Nå som januarvinduet er åpent florerer det av overgangsrykter. Trioen Casemiro, Joshua Zirkzee og Marcus Rashford er United-spillerne som nevnes mest i ryktespaltene.
Og selv om noen United-spillere skulle forsvinne i januar, enten det er på lån eller om sommeren, er det ikke sikkert at det kommer så mange inn: