Lørdagens rykter

Publisert Sist oppdatert

LES OGSÅ: Dette skjedde på Deadline Day

Lørdag 8. februar

10.20: På deadline day ble Mathys Tel klar for Tottenham på et lån ut sesongen. Tidligere i vinduet så det ut som at han kunne ende opp i Manchester United, men de røde djevlene forlot forhandlingsbordet på grunn av kravene til Bayern. Men Tel-sagaen er ikke nødvendigvis over av den grunn.

Bild-journalisten Christian Falk, som følger Bayern München tett, hevder at Tel fortsatt ønsker seg til United og at Tel håper United returnerer til forhandlingsbordet til sommeren. 

- Om Tel blir værende i Bayern eller flytter på seg i sommer er helt og holdent opp til ham. Får han muligheten til å gå til United vil han gjøre det, sier Falk til CaughtOffside.

Fredag 7. februar

18.42: For noen dager siden skrev Matheus Cunha under på en ny kontrakt med Wolves. Fredag skriver The Telegraph at den nye avtalen inneholder en utkjøpsklausul på 62.5 millioner pund. 

Den utkjøpsklausulen er gyldig fra og med sommeren 2025. United er en av flere klubber som skal ha brasilianeren i kikkerten. 

16.22: Vi tar med denne fra Fabrizio Romano: Ifølge overgangsjournalisten har Nuno Mendes, som ble hyppig koblet til United i januar, signert en ny kontrakt med PSG. Den strekker seg angivelig til sommeren 2030 og gjør portugiseren til en av PSGs best betalte spillere. 

16.18: Spanske Diardio de Noticias hevder, gjengitt av Sport Witness, at United ser på muligheten for å hente kantspilleren Bayern München-eide Bryan Zaragoza til sommeren. Det skal kilder tett på spilleren ha sagt. 

Zaragoza, som  er på lån i Osasuna denne sesongen. Der spiller han primært venstrekant og står med ett mål og fem målgivende pasninger så langt. At United skal aktivt gå for en venstrekant nå som klubben spiller med et system som ikke har rene kanter virker kanskje litt rart, så akkurat nå tar vi dette ryktet med en klype salt. 

08.59: Corriere dello Sport trekker frem Joshua Zirkzee som en mann som interesserer Napoli før sommerens overgangsvindu. Da skal Napoli investere en del i spillertroppen ved å bruke pengene fra salget av Kvaratskhelia og det kommende salget av Victor Osimhen, og Zirkzee skal være en spiller mange i klubben er fan av.

Torsdag 6. februar

12.45: Det var stille rundt Viktor Gyökeres i januarvinduet, så vi kan da ta med det overgangsjournalisten Ekrem Konur torsdag skriver om at United planlegger å gjøre et framstøt på den svenske spissen til sommeren. Sporting vil da angivelig ønske 60 millioner pund for 26-åringen, som står med 34 mål og sju målgivende på 33 kamper denne sesongen.

08.05: Tirsdag kveld kom bekreftelsen på at Tyrell Malacia lånes ut til PSV resten av sesongen, men ifølge journalisten Martijn Krabbendam i Voetbal International var det også muligheter for at venstrebacken kunne bli værende i Premier League. Wolverhampton skal nemlig også vært aktuelt mot slutten av vinduet, før valget til slutt falt på PSV.

Onsdag 5. februar

22.42: Tyrkiske Fotomaç meldte tidligere denne uka at Besiktas ønsker å forsterke seg i mange posisjoner før det tyrkiske overgangsvinduet stenger tirsdag 11. februar, og at Casemiro er på toppen av ønskelista. 

Det hevdes at Besiktas har seriøse planer om å få inn brasilianeren, og at Besiktas-ledelsen allerede har oppnådd enighet om det rent grunnleggende med Casemiro selv.

12.32: I forlengelsen av forrige rykteoppdatering om Alejandro Garnacho: Napoli-direktør Giovanni Manna har uttalt seg om Garnacho-forhandlingene i januar og bekrefter at partene ikke klarte å bli enige om de personlige betingelsene.

- Vi la inn et stort bud på Alejandro Garnacho, vi ville virkelig ha ham. Vi klarte ikke å bli enige om de personlige betingelsene med Alejandro, han ville han en høy lønn for å forlate United i januar, sier Manna, gjengitt av Fabrizio Romano på X

11.21: Det så en stund ut som at Alejandro Garnacho skulle forlate United i januar. Napoli jobbet aktivt med å få på plass en avtale, men argentineren ble værende på Old Trafford. Ifølge den italienske avisen La Repubblica, gjengitt her av Sport Witness, var det to grunner til det: 

Det ene var at klubbene aldri ble enige om en overgangssum, men også de personlige betingelsene stakk kjepper i Napolis hjul. Det ble først rapportert at de personlige betingelsene ikke kom til å være et problem, men nå skriver La Repubblica at Garnacho krevde mer i lønn enn først kommunisert. Det skal ha ført til at Napoli begynte å se på andre alternativer. 

09.57: Savner du en oppsummering på det som skjedde i januarvinduet? I denne saken har vi listet opp overgangsvinduets dyreste overganger og også sett litt nærmere på pengebruken. 

08.20: Ikke den mest troverdige kilden, men nettstedet GOAL hevder United har den brasilianske backen Wesley i kikkerten. 21-åringen spiller til daglig for Flamengo og skal først være aktuell til sommeren. 

Flamengo er en av klubbene som skal delta i den første utgaven av nye klubb-VM til sommeren, og den brasilianske klubben skal derfor ha utelukket et eventuelt salg før etter den turneringen. Da skal United være en av flere interesserte klubber, hevdes det. Transfermarkt anslår at Wesleys markedsverdi er på ni millioner euro. 

Tirsdag 4. februar

20.20: Vi tar dette ryktet med en liten klype salt, men italienske Tuttosport hevder at United gjorde et sent forsøk på å hente Douglas Luiz på lån fra Juventus før overgangsvinduet stengte. Juventus skal ha avslått Uniteds tilbud. 

Den tidligere Aston Villa-spilleren har blitt hyppig koblet til andre klubber siden han signerte for Juventus i fjor sommer. 

19.03: Nå har Bayern München bekreftet kontraktsforlengelsen med Alphonso Davies

16.29: Det har blitt færre og færre United-rykter rundt Alphonso Davies den siste tiden, og nå har også klubben signert Patrick Dorgu. Vi tar likevel med denne fra David Ornstein i The Athletic: Davies og Bayern München skal nå være enig om en ny kontrakt som strekker seg til sommeren 2030. Da kan vi nok legge Davies-ryktene fra oss en god stund. 

15.40: Chris Rigg har blitt koblet til United flere ganger det siste året, og ifølge Alex Crook i Talksport hadde United speidere på tribunen da Sunderland slo Middlesbrough 3-2 mandag kveld, for å sjekke den 17 år gamle midtbanespilleren ytterligere ut.

Flere Premier League-klubber skal imidlertid være interessert i Rigg, som fyller 18 år i juni.

08.30: Jamie Jackson i The Guardian skriver at forholdet mellom Marcus Rashford og Manchester United er blitt så dårlig at det er usannsynlig at han vil spille for klubben igjen, uavhengig av hvor lenge Rúben Amorim skulle sitte i sjefsstolen. 

27-åringen er utlånt til Aston Villa resten av sesongen, og det forventes at han enten selges permanent eller lånes ut igjen neste sesong.

Powered by Labrador CMS