LES OGSÅ: Forrige ukes rykter
Søndag 6. april
08.10: Ikke verdens beste kilde, men italienske Sportsmediaset hevder i hvert fall, gjengitt av Sport Witness, at Manchester United følger med på Udinese-spissen Lorenzo Lucca. Lucca har hatt en solid sesong i Serie A og står med ti scoringer. Italienske storklubber som Inter og Napoli skal også være interesserte.
Ifølge Sportmediaset har Uniteds italienske speidere ha blitt imponert av Lucca, og ifølge nettstedet er han også et rimelig alternativ i en verden full av dyre spisser. Transfermarkt anslår at 24-åringens markedsverdi er 22 millioner euro.
Lørdag 5. april
11.15: Ifølge den argentinske journalisten Sebastián Srur, som følger River Plate tett, så skal Manchester United være svært interessert i den 18 år gamle kantspilleren Ian Subiabre. Det samme skal Arsenal være.
10.00: Ederson virker å være på vei bort fra Atalanta i sommer, og nettstedet Tutto Atalanta skriver at Manchester United fortsatt er interessert i den brasilianske midtbanespilleren.
I tillegg til United skal også Liverpool, Juventus og Atlético Madrid ha 25-åringen på ønskelista. Atalanta skal angivelig vente bud på Ederson til sommeren på opp mot 60 millioner euro.
Fredag 4. april
08.05: Miguel Delaney i The Independent skriver at Antoine Semenyo er på radaren til både Manchester United, Arsenal og Liverpool.
Det understrekes at Bournemouth-vingen ikke er på toppen av ønskelista til noen av de tre klubbene, men at han er et alternativ og er en de alle holder et øye til i forkant av sommervinduet. Bournemouth skal ønske seg i overkant av 50 millioner pund for 25-åringen.
Torsdag 3. april
18.56: Den spanske avisen Sport skriver, gjengitt av Sport Witness, at Manchester United er en av flere klubber som er interesserte i å hente midtstopperen Piero Hincapié fra Bayer Leverkusen i sommer.
Forsvarsspilleren fra Ecuador har mye erfaring fra å spille i en trebackslinje og har en utkjøpsklausul på 50 millioner euro, noe som kan passe United bra. Men ifølge Sport er Real Madrid, Liverpool og Tottenham blant klubbene som har Hincapié på blokka, så det blir trolig tøff konkurranse i jakten på 23-åringens signatur.
08.29: Eintracht Frankfurt forventer at lag som Arsenal, Liverpool og Manchester United kommer til å prøve å hente Hugo Ekitiké i sommer, ifølge BILD (her gjengitt av Sport Witness).
De hevder at den tyske klubben kommer til å kreve minst 80 millioner euro (66,9 millioner pund i nåværende kurs) for den høyreiste franske spissen.
Milano-klubbene nevnes også, mens Bayern München ser på Ekitiké som et mulig alternativ til Harry Kane, og selv Newcastle kan bli involverte om Alexander Isak forlater klubben.
Det er mange klubber som kan være på spissjakt i sommer, og Eintracht Frankfurt tror at kampen om Ekitiké først vil ta seg opp etter VM for klubblag (finalen spilles 13. juli).
Ekitiké, som fyller 23 år i juni, har scoret 13 mål på 26 ligakamper denne sesongen, og står totalt med 19 mål på 39 kamper i alle turneringer denne sesongen.
Onsdag 2. april
11.20: Chelsea-manager Enzo Maresca fikk på en pressekonferanse onsdag spørsmål om han ønsker å signere Jadon Sancho permanent etter sesongen.
– Jeg elsker alle spillerne som er her hos oss. Men jeg er fullt fokusert på våre ni gjenstående kamper (i Premier League). Så får vi se hva som skjer til sommeren, sier Maresca.
08.00: Ifølge Gazzetta dello Sport kommer Dusan Vlahovic og Juventus til å skille lag til sommeren, og den italienske avisen hevder at Manchester United er en av klubbene som skal ha vist interesse. Arsenal, Chelsea og Newcastle nevnes også. Juventus skal håpe på å få mellom 40 og 45 millioner euro for den serbiske spissen.
Tirsdag 1. april
18.25: I den samme artikkelen fra Daily Mail skriver Chris Wheeler og Nathan Salt at Dortmund er interessert i å hente Jadon Sancho for tredje gang og at de ser for seg kantspilleren som en erstatter for Jamie Bynoe-Gittens, som Chelsea ironisk nok er interessert i.
18.20: Det blir stadig mer tydelig at United er på markedet for en spiss. Chris Wheeler og Nathan Salt følger opp på spissfronten etter at The Athletic tidligere tirsdag (se 13.18) skrev om ulike alternativer.
United skal i følge Daily Mail-journalistene ha hatt interne diskusjoner rundt Liam Delap, og Wheeler har funnet ut at 22-åringen skal ha en utkjøpsklausul på rundt £40 millioner dersom Ipswich skulle rykke ned denne sesongen, noe som i skrivende stund ser veldig sannsynlig ut.
United er uansett ikke de eneste som ønsker seg den høyreiste spissen med Chelsea, Liverpool og Newcastle interesserte i tillegg til Manchester City som også sitter på en tilbakekjøpsklausul på spissen de solgte i fjor sommer.
13.18: Laurie Whitwell skriver i The Athletic at Uniteds Viktor Gyökeres-interesse har vært noe lunken på grunn av prisen det vil koste å hente svensken fra Sporting, og at United fort kan gå for en spiller som er noe yngre enn en Gyökeres som blir 27 år i sommer.
Andre alternativer som Liam Delap (som ble 22 i februar) undersøkes, skriver Whitwell, og den løsningen frister både på grunn av alder og muligheten for å kunne hente ham fra Ipswich etter et eventuelt nedrykk. Jason Wilcox skal være fan av Delap etter å ha jobbet med ham i Manchester City-akademiet.
Benjamin Sesko nevnes også som en spiller som har den riktige profilen for Manchester United, og den slosvenske 21-åringen er en spiller United har fulgt helt siden 2018.
Whitwell skriver videre at Uniteds trange budsjett vil være en faktor uansett, blant annet vil Victor Osimhens lønn være et hinder. Han spekulerer videre i at en eventuell byttehandel potensielt kan gjøre den avtalen mer gjennomførbar, siden Napoli er interesserte i Alejandro Garnacho.
09.21: Dette blir ikke helt ulikt gårsdagens første oppdatering, men Fabrizio Romano snakket mandag kveld om bl.a. om Viktor Gyökeres i en YouTube-video, og sa som The Athletic at Arsenal er interesserte, i tillegg til United.
– Manchester United [er interesserte], ja, men ikke bare Manchester United. Det er også Arsenal og andre klubber med i kampen om Viktor Gyökeres, sa Romano, og la til at Andrea Berta (Arsenals nye sportsdirektør) mens han var i Atlético Madrid hadde sansen for Gyökeres.
Ingen forhandlinger er i gang ennå, ifølge Romano.
Mandag 31. mars
18.30: Jack Flintham fra Manchester Evening News skriver at det ikke vil være mangel på interesse for Matheus Cunha som har vært i strålende form for Wolves denne sesongen. Wolves ligger på en foreløpig 17. plass, og dersom de klarer å unngå nedrykk vil prisen på spissen øke betydelig. Ifølge lokalavisa kan spilleren ende med å koste 60 millioner pund.
Det er derfor svært lite sannsynlig at United velger å gå for ham, med tanke på det stramme budsjett klubben må holde denne sommeren.
13.10: Italienske Tuttomercatoweb hevder at United er blant klubbene som viser interesse for Udineses høyreiste spiss Lorenzo Lucca. 24-åringen skal være verdsatt til 35 millioner euro. I tillegg til United kobles Lucca også til blant andre Napoli, Nottingham Forest og West Ham.
08.10: Viktor Gyökeres har blitt koblet til Manchester United i vinter, men mulighetene virker akkurat nå større for at svensken ender opp et annet sted i Premier League. The Athletic skriver at Arsenal, som også er på spissjakt, viser økende interesse for 26-åringen og at han er en sterk kandidat for The Gunners.