Gabby George og Aoife Mannion på vei ut til kamp på Leigh Sports Village, 3. november 2024.

50 kamper for klubben: - Ser på det som om det har vært 400

Publisert

Aoife Mannion ankom klubben i 2021, men på grunn av korsbåndskade har ikke forsvarsspilleren fått like mye spilletid som hun håpet på. Etter fire år i klubben har hun endelig nådd 50 kamper.

- Når jeg ser på 50 kamper over fire år, er det ikke mye.

- Men med den erfaringen jeg har hatt, de kortene jeg har fått utdelt, og hvordan det har vært opp og ned, ser jeg på det som om det har vært 400 kamper!

- Jeg setter virkelig pris på den gleden det er, og fortsetter å være, å være en del av dette laget.

Aoife Mannion ankommer Old Trafford, 19. november 2023.

På de 50 kampene hun har spilt i United-drakta, peker hun ut to personlige høydepunkter. Etter å ha vært ute med korsbåndsskade, klarte hun endelig å spille 90 minutter i april 2023. Mannion ble kåret til kampens beste spiller under oppgjøret mot Arsenal på Leigh Sports Village. Det andre høydepunktet er finalen i FA-cupen forrige sesong.

- Det var galskap! Det var også konteksten – vi ledet 4-0 da jeg kom på. I de få minuttene, å kunne sette pris på hva som skjer – mengden fans på Wembley, anledningen, og at det var så solfylt den dagen. Den dagen kan ikke toppes.

Katie Zelem løfter FA-cuptroféet på Wembley etter Uniteds 4-0-seier i FA-cupfinalen mot Tottenham. Evie Rabjohn, Aoife Mannion, Lucía García og Safia Middleton-Patel (?) feirer i bakgrunnen.

Men selv etter fire sesonger i klubben, peker hun fortsatt på viktigheten av å kunne tilpasse seg laget og troppen.

- Jeg tror, med alderen og erfaringene, blir det avgjørende å tilpasse seg.

- For eksempel, i min siste internasjonale kamp, trodde jeg at jeg skulle spille midtstopper, men noen ble skadet i oppvarmingen, så jeg spilte første halvdel som venstreback og andre halvdel som høyreback.

- For noen ville ikke det vært deres greie, men jeg tror jo mer jeg prøver å være tilpasningsdyktig og fleksibel i tankegangen min, og prøver å være motstandsdyktig, det som forblir er at jeg alltid kan gi alt og gi et ærlig bilde av meg selv.

- Jeg tror generelt at folk kan se det og sette pris på det. Så jeg har ikke noe imot det – jeg lengter faktisk nesten etter de øyeblikkene hvor det er litt av en utfordring.

Kvinnelaget møter Everton på Leigh Sports Village søndag 30. mars 13.00.

Powered by Labrador CMS