Noen av våre utlånte har vært i aksjon denne midtuka.
Southend 3-1 AFC Wimbledon
Ethan Hamilton hadde et brukbart låneopphold i Rochdale i fjorårssesongen, men årets sesongstart i Southend har vært en katastrofe for Hamiltons lag.
Selv har han heller ikke vært i nærheten av å være like produktiv som i fjor, og han ble utvist etter få minutter da nyesjefen Sol Campbell den 22. oktober var på plass for å se sitt nye lag i aksjon – i en kamp som til slutt ble 1-7 mot Doncaster.
Annonse
Da Hamilton returnerte fra suspensjonen i helga, så endte det med et skuffende cuptap mot Dover, og Hamilton og ikke minst Southend trengte en positiv opplevelse da de fikk besøk av AFC Wimbledon i EFL Trophy.
Det fikk de: 3-1 ble resultatet, og Ethan Hamilton scoret 2-1-målet for Southend. En kan se målet etter rundt 50 sekunder av videoen under:
Southend er likevel ute av EFL Trophy, og kan dermed ikke møte United-ungdommene som gikk videre fra turneringen.
A good performance from @ethanhamilton98 in midfield rounded off with his first goal for the club.
Cameron Borthwick-Jackson har slitt med å få særlig med spilletid i Tranmere, men kom inn på laget til denne EFL Trophy-kampen.
Det ble tap mot Class of ’92-gjengens lag, men det ble avansement i turneringen likevel.
Borthwick-Jackson & co skapte lite, men vår mann skal ha hatt et brukbart frisparkforsøk.
Morecambe 3-1 Carlisle United
Annonse
Morecambe har nettopp ansatt den tidligere Plymouth-sjefen Derek Adams som ny manager etter at Jim Bentley forlot klubben etter mer enn åtte år i sjefsstolen.
George Tanner fikk spille fra start mot Carlisle i denne ganske betydningsløse (for Morecambe) EFL Trophy-kampen, og det endte med en sjelden seier for laget fra kystbyen.
Tanner spilte hele kampen på Morecambes høyreback. Han og hans lagkamerater får bare håpe at Adams-effekten blir med inn i ligaspillet også, slik at de klarer å unngå nedrykk til non-league.
VANT: George Tanner.
Ashton United 1-2 Stalybridge Celtic
Northern Premier Leagues ligacup vant Stalybridge 2-1 borte mot Ashton United.
Alex Fojticek stod som vanlig i mål for Celtic, og han skal også ha hatt noen gode redninger i løpet av kampen.
Andre:
Kieran O’Haras Burton Albion var også i aksjon i EFL Trophy, men O’Hara er i den irske landslagstroppen, og var ikke involvert. Burton tapte 1-2 hjemme mot Mansfield, og er ute av turneringen.