Newcastle Uniteds logo.

- Newcastle jakter Uniteds operative direktør

Publisert Sist oppdatert

En av klubbens ansatte er nå ønsket i stillingen som administrerende direktør (CEO) i Newcastle. Uniteds operative direktør (COO), Collette Roche, er ifølge The Telegraph en av kandidatene til stillingen.

Hvis avtalen går gjennom, er det ikke første gang klubbene har forhandlet over ansatte. I fjor hentet United inn Newcastles sportsdirektør Dan Ashworth. Kun fem måneder senere forlot Ashworth sin rolle som sportsdirektør i United.

Dette førte til at Roches rolle på Old Trafford ble utvidet, og hun fikk en mer aktiv rolle i fotballdriften. Hun har vært sentral i oppgraderingen av Uniteds treningsanlegg på Carrington og har hatt en ledende rolle i planleggingen av Uniteds nye stadionprosjekt. Roche fungerer også som styreleder for Manchester United Foundation.

Newcastle er på jakt etter en ny toppleder ettersom deres nåværende administrerende direktør, Darren Eales, har fått diagnosen blodkreft. Eales fortsetter i rollen frem til en erstatter er på plass.

Klubben ønsket ikke å kommentere situasjonen rundt Roche ifølge The Telegraph. Avisen melder at Roche er fullt engasjert i klubbens drift og har integrert seg godt i den nye ledergruppen med INEOS.

Powered by Labrador CMS