Antony fortsetter å herje - scoret igjen

Publisert Sist oppdatert

Fire kamper, tre mål og én assist er fasit for Antony etter at han sluttet seg til Real Betis på lån. 

Søndag vartet han opp med en vakker volley da Betis slo Real Sociedad 3-0. 

I det 51. minuttet, på stillingen 0-0, løftet Isco en dødball inn i Real Sociedad-boksen. Ballen ble etter hvert headet ut til Antony som ventet på 16-metersstreken. 

Den falt perfekt til Antonys venstrefot og brasilianeren dunket til på volley og plasserte ballen hardt og lavt i det lengste hjørnet. 

Det var en scoring av det vakre slaget, og fikk La Ligas offisielle X-konto til å legge ut følgende melding: 

Lenge før det hadde den utlånte United-spilleren vist seg frem ved å skaffe straffe for Betis, men tidligere Spurs-spiller Giovani Lo Celso bommet fra straffemerket. 

Men så ga altså Antony Real Betis-ledelsen før Marc Roca scoret to mål. Antony noterte seg for en målgivende pasningen på Rocas andre scoring. 

Det var imidlertid ikke verdens mest imponerende målgivende: Antony spilte ballen til Roca som hamret ballen i mål fra 18 meters hold. 

Det hører også med til historien at Real Sociedad fikk to røde kort i kampen, ett på stillingen 0-0 og et nytt da det sto 3-0. 

Etter kampen ble Antony nok en gang stemt frem av fansen som banens beste. Det er tredje gang på like mange La Liga-kamper. 

Spanske medier har allerede hyllet Antony og hans inntreden i Real Betis, og klubbens administrerende direktør, Ramón Alarcón, har allerede snakket om å beholde Antony utover denne låneavtalen som strekker seg ut inneværende sesong. 

– Det er veldig god kjemi med Manchester (United) og med spilleren. Det er en mulighet for at han blir værende neste sesong, hvorfor ikke?

Før 2023/24-sesongen lovet Antony at «denne sesongen kommer til å bli helt annerledes». 

- Dere skal høre navnet Antony i sammenheng med mål og målgivende pasninger, sa han. 

Det gikk troll i ord - bare at det skjer for Real Betis, ikke Manchester United. 

Powered by Labrador CMS